Pegas to szwajcarska marka najwyższej jakości wyrzynarek włosowych oraz brzeszczotów włosowych.

W ofercie marki Pegas znajduje się także rewolucyjna precyzyjna pilarka taśmowa SRP14CE z wyjątkowym systemem prowadzenia i stabilizacji piły taśmowej, stanowiąca połączenie precyzji wyrzynarki włosowej (najcieńsza piła ma 1mm) i szybkości pilarki taśmowej. Podstawę oferty maszyn stanowią trzy wyrzynarki włosowe o różnych rozmiarach. Imponująca długość ramienia największej z nich – SCP30CE, która wynosi 762mm pozwala na wycinanie w bardzo dużych formatach materiału.

Brzeszczoty Pegas produkowane są z najlepszych stali węglowych w fabryce w Vallorbe w Szwajcarii.

Po obróbce maszynowej brzeszczoty są hartowane w celu zapewnienia im odpowiedniej twardości i elastyczności. Przy ich produkcji stosowana jest także technologia komputerowego szrankowania (rozwarcia zębów) pozwalająca na maksymalną redukcję zjawiska driftu brzeszczota (jego uciekania na boki i samoistnego skręcania w materiale)

Szeroka gama modeli i rozmiaru brzeszczotów, zarówno z przetyczką (bolcem) jak i bez pozwala na niezawodne, precyzyjne wycinanie wyrzynarkami mechanicznymi i piłami ręcznymi w prawie dowolnym materiale – drewnie miękkim i twardym, sklejce, mdf, tworzywach sztucznych oraz metalach żelaznych i nieżelaznych.

Brzeszczoty Pegas sprzedawane są na całym świecie, korzystają z nich liczne rzesze profesjonalistów i amatorów a przez wielu uważane są za najlepsze brzeszczoty dostępne na rynku.

Link do strony producenta: scies.ch

Gdzie kupić:

swiatnarzedzi.pl (maszyny, brzeszczoty, papier ścierny do wyrzynarek)

dluta.pl (brzeszczoty)

Zobacz tabelę doboru brzeszczota włosowego w pdf

Obejrzyj film o wyrzynarce włosowej Pegas SCP21CE

Obejrzyj film o pilarce włosowej Pegas SRP14CE

Obejrzyj film o brzeszczotach włosowych Pegas

Obejrzyj film o papierach ściernych Pegas